Časté otázky

Aká dĺžka pobytu sa odporúča?
Odporúčame aspoň dvojtýždenný, ideálny je  trojtýždňový pobyt.  Minimálne však 10 dní. Kratší v žiadnom prípade neodporúčame.  Základom  pobytu je  totiž očista tela  pomocou rôznych na seba nadväzujúcich ajurvédskych techník, ktoré pri krátkodobom pobyte nie je možné dodržať.

Ktoré obdobie je najvhodnejšie na ajurvédsky pobyt?
Na ayurvédsky pobyt sa možete vydať kedykolľvek počas celého roka. Obdobie november – marec je obdobie sucha v Indii a je to hlavná sezóna. April až október je obdobie monzúnov, teda nízka sezóna. Ceny sú nižšie ako v hlavnej sezóne a pre ajurvédu je monzúnové obdobie najvhodnejšie. Podnebie je vlhké a je menej dusno. Zároveň póry sú otvorené a telo rýchlejšie prijíma prírodné oleje používane pri ajurvédskych procedúrach.

Je potrebné vízum ?
Na vstup do Indie je potrebné vízum o ktoré je možne od 26.2. 2016 zažiadať online. Pri vyplňovaní dotazníka veľmi radi pomôžeme našim klientom.

Je potrebné očkovanie ?
Očkovanie nie je povinné. Ak mate obavy, doporučujeme očkovanie proti žltačke typu A a B. Počas pobytu v ajurvédskom centre ste pod dohľadom lekárov a všetky centrá spĺňajú európske hygienické štandardy. Stačí si dávať pozor pri výletoch, piť vodu len z uzatvorených PET fliaš, odolať jedlu na ulici, neumývať ovocie vodou z verejného vodovodu, nepiť nápoje s ľadom a často si umývať ruky. Vhodná obrana proti komárom je používať repelenty, ktoré je možné bežne kúpiť vo všetkých obchodoch.

Je India bezpečná?
India je obrovská a roznorodá krajina, ktorá pozostáva s 25 štátov. Najjužnejším štátom Indie je štát Kérala, rodisko ajurvédy. Kérala je veľmi bezpečná. Nehrozí žiadna násilná trestná činnosť a pokiaľ dodržiavate bežnú opatrnosť, vyhnete sa aj možným krádežiam. Pripravte sa na množstvo kontrol na letisku, majte pri sebe palubnú vstupenku aj pri výstupe z lietadla.