Časté otázky

Odporúčame aspoň dvojtýždenný, ideálny je trojtýždňový pobyt. Minimálne však 10 dní. Kratší v žiadnom prípade neodporúčame. Základom pobytu je totiž očista tela pomocou rôznych na seba nadväzujúcich ajurvédskych techník, ktoré pri krátkodobom pobyte nie je možné dodržať.

Na ayurvédsky pobyt sa možete vydať kedykolľvek počas celého roka. Obdobie november – marec je obdobie sucha v Indii a je to hlavná sezóna. April až október je obdobie monzúnov, teda nízka sezóna. Ceny sú nižšie ako v hlavnej sezóne a pre ajurvédu je monzúnové obdobie najvhodnejšie. Podnebie je vlhké a je menej dusno. Zároveň póry sú otvorené a telo rýchlejšie prijíma prírodné oleje používane pri ajurvédskych procedúrach.

Na vstup do Indie je potrebné vízum o ktoré je možne od 26.2. 2016 zažiadať online. Pri vyplňovaní dotazníka veľmi radi pomôžeme našim klientom.

Očkovanie nie je povinné. Ak mate obavy, doporučujeme očkovanie proti žltačke typu A a B. Počas pobytu v ajurvédskom centre ste pod dohľadom lekárov a všetky centrá spĺňajú európske hygienické štandardy. Stačí si dávať pozor pri výletoch, piť vodu len z uzatvorených PET fliaš, odolať jedlu na ulici, neumývať ovocie vodou z verejného vodovodu, nepiť nápoje s ľadom a často si umývať ruky. Vhodná obrana proti komárom je používať repelenty, ktoré je možné bežne kúpiť vo všetkých obchodoch.

India je obrovská a roznorodá krajina, ktorá pozostáva s 25 štátov. Najjužnejším štátom Indie je štát Kérala, rodisko ajurvédy. Kérala je veľmi bezpečná. Nehrozí žiadna násilná trestná činnosť a pokiaľ dodržiavate bežnú opatrnosť, vyhnete sa aj možným krádežiam. Pripravte sa na množstvo kontrol na letisku, majte pri sebe palubnú vstupenku aj pri výstupe z lietadla.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Potrebujete pomôcť ? Neváhajte sa na nás obrátiť