AYURSOMA AYURVEDA ROYAL RETREAT

Spojenie luxusu a histórie
Ayursoma je útočisko venované „vede o živote“ – ajurvédskej liečbe. Je súčasťou prestížnej skupiny Somatheeram Group, ktorá bola priekopníkom ajurvédskych nemocníc v prostredí rezortu. Je certifikovaná podľa Národnej akreditačnej rady nemocníc a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a kontroly kvality vlády Indie. Získala tiež certifikát výnimčnosti  od Európskeho Auditorského Inštitútu Wellness& Spa.

Ubytovanie

Atmosféra v Ayursoma vás prenesie do stredovekého kráľovského sveta maharádžov s architektúrou pripomínajúcou drevený palác. Dopĺňa ho perfektná poloha na pláži zabezpečujúc tak všetko čo potrebujete na spokojný odpočinok. Priestranné izby s moderným vybavením zaručujú dokolaný oddych a  pokojnú atmosferu. Vybrať si viete z niekoľkých kategorii izieb, od klasických, priestraných, elegantných izieb až po exkluzívnu luxusnú vilu s bazénom či vilou so súkromnou terapeutickou miestnosťou.

Stravovanie 

Jedlo je neoddeliteľnou súčasťou ajurvédskej liečby. Kladie sa preto dôraz na zmenu stravovania, aby sa dosiahlo dokonalé zdravie. Naša strava zohráva kľúčovú úlohu pri dopĺňaní a zlepšovaní liečby, ktorú dostávame. Umožňuje vnútornú premenu tela. V ajurvéde je stravovací plán založený na zložení 3 energií- Vatta, Pitta a Kappa, ktoré sú vyvážené jedlom a liečbou. Hlavnou príčinou väčšiny chorôb je hromadenie tráviacich toxínov z nesprávneho trávenia. Preto ajurvédsky lekári pomáhajú a odporúčajú správnu diétu a načasovanie pre každého jednotlivca.

Ajurvéda
Ajurvédska liečba v Ayursoma sa neobmedzuje len na bylinnú liečbu. Ide o celkovú premenu tela, mysle a duše prostredníctvom meditácie, jogy a ajurvédskej kuchyne. Skupina špecializovaných ajurvédskych lekárov je určená na konzultácie a sledovanie priebehu vašej liečby. Tiež vás usmernia vo vašich stravovacích návykoch a cvičebnej rutine na základe jednotlivých typov postáv.

 Voľný čas/vybavenie
Okrem výletov do okolia, ako napr. výlet do hlavného mesta Thiruvananthapuram, známej pláži Kovalam, vodnej nádrže Nayyar Dam  či plavby po tzv. backwaters, môžete stráviť čas v bazéne alebo na miestnej pláži. K dispozícii máte aj cestovné a turistické poradenstvo ako aj transfer z letiska, vzdialeného 24 km (cca 35 min.).

V Ayursoma nájdete dokonale nastavenie luxusnej ajurvédy a tradície. Je tým správnym miestom na regeneráciu tela, mysle a duše.