AYURVEDA MANA

Ajurvédske ozdravovanie podľa starej tradície
Ayurveda Mana, dom Poomullyho Arama Thampurana je postavený v kéralskom štýle a má svoje osobité čaro. Tento bývalý chrám je ani nie tak rezortom, ako skôr ozdravovňou, ležiacou vo vnútrozemí Kéraly, 90 km od letiska Kochi. Kedysi to bývalo sídlo rodiny vplyvných brahmanov z provincie Palakkad, v ktorom sa vždy vykonávali ajurvédske procedúry. Dnes je určený výhradne na tento účel. Komplex budov je veľmi tichý, takmer meditatívny a ponúka tak ideálne prostredie, v ktorom môžete zažiť tradičnú ajurvédu vo svojej autentickej a prísnej podobe.

Ubytovanie a vybavenie 
 Ayurveda Mana ponúka 12 jednoducho, ale komfortne zariadených izieb so starožitným nábytkom. Všetky izby majú modernú kúpeľňu zodpovedajúcu západoeurópskym štandardom. V areáli sú k dispozícii reštaurácia, wi-fi, lekáreň, knižnica a bylinková záhrada.

 Strava
Najesť sa môžete v otvorenej reštaurácii, kde sa pripravujú iba zdravé vegetariánske jedlá zo špeciálnych ajurvédskych potravín či produktov z vlastnej bylinkovej záhrady.

 Ajurvéda 
Tradícia poltisícročia Ayurveda Mana je úzko spätá s menom Poomullyho Arama Thampurana (narodil sa v roku 1921). Bol legendou v ajurvéde, v juhoindickom bojovom umení kalari, v joge a iných umeniach. Na týchto tradičných hodnotách a princípoch stojí Ayurveda Mana dodnes. Nie je životný štýl, ale tradícia. Ponúka komplexný ajurvédsky detox a omladenie, procedúry vykonávané v súlade s lekárskym predpisom, špeciálne liečebné balíčky na rôzne choroby a ochorenia (ako sú napr.: rakovina, skleróza multiplex, Parkinsonova choroba, poinfarktové stavy, migréna, poruchy spánku, depresie atď.). To všetko ponúka Ayurveda Mana.

Voľný čas
V období liečby nie je vhodná žiadna namáhavá činnosť. Pre relaxáciu sa odporúčajú prechádzky po komplexe, cvičenie jogy či výlety do blízkeho okolia.

Ak vás alebo vašich blízkych trápia vážne zdravotné problémy, vitajte na mieste, kde sa už 500 rokov žije reálnou ajurvédou.