LOTUS VILLA

Ideálny rezort len pre ajurvédskych hostí
Vila Lotus sa nachádza v juhozápadnej časti Srí Lanky priamo na dlhej piesočnatej pláži Ahungalla, medzi Hikkaduwou a Bentotou v tropickej záhrade s vodopádom a meditačnou fontánou.  Od medzinárodného letiska Colombo je vzdialený 120 km (2hod.).  Celý dom má vlastný zdroj  pitnej vody podľa medzinárodných noriem.

Ubytovanie a vybavenie
Ajurvédsky dom s rodinnou atmosférou a osobným priateľským prístupom ponúka 19 izieb s ventilátorom, sieťkou proti komárom, zvončekom a prístupom na internet. Vedome sa vzdali TV, klimatizácii a telefónu. 16 izieb je s výhľadom na more (jednolôžkové a dvojlôžkové izby), 3 izby s výhľadom na  záhradu. Izby sú bezbariérové,  celý dom je prístupný aj  pre telesne postihnutých hostí.

Strava
V otvorenej  ajurvédskej reštaurácii  sa servíruje jedlo prispôsobené vášmu typu dóše  čerstvo a individuálne. Ovocie, kokosové orechy a zelenina z vlastnej ekologickej výroby.

Ajurvéda
V ajurvédskom centre  so skúsenými lekármi, terapeutmi a zdravotnými sestrami sa nachádzajú masážne miestnosti, bylinné a parné kúpele v tradičnom štýle krajiny, ajurvédske bylinné sauny, kamenné olejové vane  na ošetrenie kože, joga a meditačná miestnosť.
Vo vlastnej lekárni sa  vyrábajú špeciálne oleje ako aj  samotné ajurvédske lieky. Vo vlastnej záhrade pestujú   rastliny potrebné pre ajurvédsku medicínu.

Voľný čas
Krásna pláž,  bazén s lehátkami v tieni paliem,  knižnica , prípadné výlety do okolia.

Ajurvéda v Lotus Villa je hlavne  zameraná na hostí, ktorí hľadajú vážny, holistický prístup k sebe a svojmu zdravotnému stavu. Je tiež je vhodný ako predbežná a následná starostlivosť na mnohé choroby.