7 fotografií o tom, čo zažijete v Poovar Island

default

Obľúbenou ajurvédskou destináciou v indickej Kerale je rezort Poovar Island. Okrem leta v zime, je tu garantovaná kvalita služieb, profesionálna ajurvéda a ideálne podmienky na reštart tela a mysle ako aj dobitie bateriek. Poovar Island však ponúka oveľa viac:

1. Dych berúca lagúna

Povestné kokosovými palmami obklopené kanály, tzv. backwaters  zaručene očarujú každého návštevníka. Už samotná cesta do rezortu loďkou uvoľní a naladí na oddych aj najviac stresujúceho cestovateľa. Pohľad na prelínajúcu sa pokojnú sladkú vodu rieky Poovar s búrlivými vlnami mora je balzamom pre dušu.

2. Masáže a relax

Stuhnuté svalstvo, ubolené a unavené telo si skutočne oddýchne pri masážach, ako napríklad celotelová Abhyangam.  Druh, intenzita a frekvencia masáží je každému hosťovi šitá na mieru a určuje ju vysoko kvalifikovaný ajurvédsky lekár.

3. Mesto Trivandrum

Zaujímavosťou pulzujúceho hlavného mesta štátu Kerala, mesta Trivandrum je, že patrí medzi najčistejšie mestá v Indii. Mesto je ideálne na nákupy, zakúpiť sa tu dajú okrem suvenírov, od čerstvo ulovených rýb, pestrá škála zeleniny, koreniny až po kvalitné indické čaje. Mesto sa pýši aj niekoľkými kultúrnym klenotmi, ako je napríklad legendárne bohatý hinduistický chrám Padmanabhaswamy.

Sree Padmanabhaswamy Temple

4. Upokojujúce prostredie Ayurveda Village

Samotný príchod do rezortu Poovar Island je ako prechádzka tropickou záhradou, v ajurvédskej časti však nájdete ešte väčší pokoj. Či už sa medzi procedúrami rozhodnete oddychovať v bazéne, alebo v hojdacej sieti s obľúbenou knihou, váš relax a duševnú pohodu len podporí štebotanie vtáčikov, poletujúce krásne motýle a milé veveričky.

 

5. Strava bez mäsa? Chutná a pestrá

Vegetariánska strava nie je žiadna nuda, môže byť chutná a zdravá. Dôkazom je pestrá ponuka jedál, ktoré nielen odľahčia trávenie, ale telu dodajú potrebné množstvo živín.

6. Móda tradičná a elegantná

Sári – symbol skromnosti a pokory indických žien má mnoho podôb a farieb. Tento elegantný kus 6 metrovej látky, je tradičnou súčasťou šatníka miestnych žien a vyzdvihne krásu každej dámy. Počas pobytu v Poovar Island si môžete obliecť takéto tradičné keralské sári.

7. Vyveštia Vám aj budúcnosť

Súčasťou života v Indii je aj skúmanie proroctiev astrológmi a veria aj vo veštbách. Veštiť zvykli napríklad budúcim mladomanželom pred sobášom. Aj pre striktne racionálne zmýšľajúceho hosťa však môže byť zaujímavý zážitok vypočuť si predpoveď budúcnosti, či sa vešteniu podrobíte, alebo nie je len na Vás.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest